Opora
Теги:

 

Попри те, що офіційна виборча кампанія ще не розпочалася, в місті Луцьку вже розміщено чимало біг-бордів та сіті-лайтів з фотографіями і передвиборчими обіцянками потенційних кандидатів. Такий ранній старт одних політиків порушує принцип «рівності» майбутніх учасників виборчого процесу. Також проводяться різного роду благодійні заходи пов’язані з культурною та соціальною сферою міста, закупляється обладнання для лікувальних та освітніх закладів, роздаються матеріальні допомоги та стипендії. Фактично в такий спосіб здійснюється непрямий підкуп виборців, що є заборонено законодавством.

Втім, така ситуація характерна для всіх регіонів країни, адже, як відзначає ОПОРА, в усіх областях потенційні кандидати в депутати вже розпочали свої виборчі кампанії. В той же час діюче законодавство не містить чітких норм, які б регламентували дії політиків та партій до 30 липня 2012 р., коли офіційно розпочнеться виборчий процес.

За словами опозиційного депутата Богдана Шиби «на території міста Луцька помітні ознаки прихованого виборчого процесу та агітації за потенційних кандидатів у народні депутати. Ведеться організаційна робота на користь потенційних кандидатів з боку керівників підприємств, організацій і установ міста. Проводяться заходи, на яких виборцям надаються кошти чи безоплатно товари та послуги і при тому здійснюється агітація та мотивація на користь можливих кандидатів».

Тому він підготував та вніс на розгляд чергової сесії Луцької міської ради проект рішення «Про забезпечення у місті Луцьку законності в процесі підготовки до виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року». В проекті рішення міській раді та її виконавчому комітету було запропоновано попередити всіх потенційних суб’єктів виборчого процесу, а також керівників підприємств, організацій, установ, розташованих на території міста, посадових і службових осіб про недопустимість вчинення таких дій, як «підкуп, обман або примушування виборців» (ст.157 Кримінального Кодексу України).

Поза тим, що проект рішення був багато в чому декларативним і не прописував реальних механізмів впливу на тих, хто вже розпочав виборчу кампанію, факт його прийняття міг стати правовим прецедентом, що допоміг б зменшити довиборчу активність в місті Луцьку.

На жаль, у більшості депутатів Луцької міської ради під час 27 сесії, яка відбувалась 26 червня, не піднялась рука натиснути кнопки «за» в підтримку такого рішення. І це при тому, що домінують в міській раді саме депутати з опозиційних політичних сил, як от ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Фронт змін, до фракцій яких сьогодні належать 34 обранці (з 50-ти). Три рази депутати пробували прийняти рішення, але максимум, що вдалося досягти, - 23 голоси «за». Не підтримали цей проект рішення, крім міського голови та депутатів від Партії регіонів, й 9 членів фракції ВО «Батьківщина».

Тому в Луцьку й надалі буде вільно проводитись довиборча агітація …

Детальніше:
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86

Довідка:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами.

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 21 січня 2019Світлана ПантюхінаРівно опівночі карета стане гарбузом, а дочасна агітація – агітацією кандидата без вихідних данихЗа три тижні виборчої кампанії Центральна виборча комісія зареєструвала 10 кандидатів у Президенти. Для подачі документів у потенційних кандидатів залишається ще два тижні. Але міста України заполонила політична реклама ще дуже задовго до дати офіційного старту кампанії. Чи так страшна ця дочасна агітація для вже зареєстрованих кандидатів на пост...  
  • 21 січня 2019Тарас ЩербатюкЯк черкащани продавали свій голос в Одесі?«Визнати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 кожного винуватим у пред'явленому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст. 160 КК України, і призначити кожному із них покарання у виді позбавлення волі строком 5 (п'ять) років…, з іспитовим терміном у 2 роки». Саме такий строк дав Придніпровський районний суд Черкас за підкуп виборців на виборах...  
  • 21 січня 2019Юрій ЧумакСтережіться політиків, що дари до шкіл приносятьПолітики, які роблять подарунки дітям у закладах освіти, намагаються купити голоси їхніх батьків. І така діяльність суперечить законодавству.  
  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019