На Луганщині у день повторного голосування 21 квітня станом на 20 годину органами національної поліції зареєстровано 39 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Про це повідомила начальниця відділу комунікації ГУ НП в Луганській області Тетяна Погукай.

Таким чином, найбільша кількість можливих порушень була зафіксована в Сєвєродонецьку (9), Лисичанську (10), Кремінній (8). До найпоширеніших порушень слід віднести – погрози членам виборчих комісій – 9 заяв та заборонена агітація – 8 заяв. Наразі відкрите кримінальне провадження за фактами погрози членам ДВК по Білокуракинському району, а також складено адміністративний протокол за статтею 212-10 КУпАП Кремінський район (фото бюлетеня у соцмережі).

Поліція Луганщини повідомляє, що вона продовжує нести службу у посиленому режимі по охороні публічної безпеки та громадського порядку як на виборчих дільницях під час підрахунків голосів виборців та під час транспортування виборчої документації до окружних комісій і ЦВК, так і на вулицях міст та районів області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08