Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що в окрузі №164 на дільницях у селах Заруддя і Чагарі Збаразькі та на одній дільниці у місті Шумськ лише двоє членів дільничної виборчої комісії організовують процедуру голосування за місцем перебування.

Такий факт може мати ознаки порушення частини 9 статті 77 Закону України «Про вибори Президента України», в якій зазначено, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії.

Спостерігач ОПОРИ на дільниці №611088 у місті Шумськ звернувся до голови ДВК із зауваженням щодо вище згаданого факту. На що отримав відповідь, що на навчанні для членів дільничної виборчої комісії було роз’яснення, що цю процедуру повинні організовувати двоє членів ДВК, по одному від кожного кандидата.

«ДВК керуються постановою ЦВК №35 від 8.01.2019 р., яка передбачає, що голосування виборців за місцем їх перебування організовують не менш як два члени дільничної виборчої комісії. Проте зміст цієї постанови може суперечити частині 9 статті 77 Закону «Про вибори Президента України». Також у частині 14 статті 85 цього Закону зазначено, що проведення повторного голосування здійснюється у порядку встановленому статтями 75-83 згаданого Закону. Варто додати, що Закон має вищу юридичну силу», - каже координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області