21 квітня на виборчій дільниці № 230984 у Запоріжжі виборець виніс бюлетень з дільниці. На підставі можливих ознак порушень спостерігач ОПОРИ викликав поліція, відкрите кримінальне впровадження.

Отримавши, згідно з встановленою виборчим законодавством процедурою, бюлетень виборець здійснив спробу винести цей документ з дільниці № 230984 у територіальному виборчому окрузі №76 м. Запоріжжя. Офіційний спостерігач ОПОРИ  встиг відзняти автівку людини, яка підозрюється у здійсненні протиправних дій.

На підставі підозри щодо можливих ознаках порушення спостерігач викликав поліцію, яка повернула виборця до дільниці для з’ясування обставин.

Як повідомляє Головне управління Національної поліції в Запорізькій області «за спробу винести бюлетень за територію виборчої дільниці відкрито кримінальне провадження за ознаками ст.158-1 Кримінального кодексу України (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більш ніж один раз)»

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
(#вибори; #opora; #опора)