21 квітня на дільниці № 230445 села Воскресенка Запорізької області після голосування в кабінці виборець не вкинув бюлетень до скриньки. Свої дії пояснив тим, що зробив це помилково.

У другому турі виборів Президента України під час голосування на дільниці № 230445 в територіальному виборчому окрузі № 82 виборець після отримання бюлетеня вкинув його до тумбочки у кабінці для таємного голосування. На прохання офіційного спостерігача Громадянської мережі ОПОРА в Запорізькій області пояснити свої дії, громадянин зазначив, що зробив це помилково. Після втручання у ситуацію членів виборчої комісії – виборець вкинув документ доскриньки.

Зазначимо, що це вже другий подібний випадок із можливими ознаками порушення на цій дільниці протягом 21 квітня 2019 року.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
(#вибори; #opora; #опора)