21 квітня на виборчій дільниці Запоріжжя виборець звернувся зі скаргою про те, що не може проголосувати оскільки замість нього вже поставлений підпис у списку виборців сторонньою особою. На місце інциденту викликана поліція.

За словами виборця, який прибув на виборчу дільницю № 2310776 у територіальному виборчому окрузі № 77 м. Запоріжжя, він не зміг отримати свій бюлетень для голосування, оскільки той вже був виданий іншій особі від його імені.

За роз’ясненнями офіційні спостерігачі ОПОРИ звернулися до голови дільничної виборчої комісії Тетяни Суханової. Вона пояснила: «Виборець затверджує, що він ще не голосував, але підпис стоїть. Члени комісії затверджують, що він вже був і проголосував»

Для з’ясування обставин та фіксації можливих ознак порушення викликана поліція.

Свій коментар у телефонній розмові надала начальниця відділу комунікації Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Катерина Людвік: «О 10.05 надійшло повідомлення від чергового про те, що чоловік 1991 року народження скаржиться, що му йому не видали відривний талон і він не мав можливість проголосувати. Наразі з’ясовуються обставини цього інциденту».

ОПОРА нагадуємо про порядок видачі бюлетеня виборцям. Згідно ч. 1 ст. 76 Закону України «Про вибори Президента України»: При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Контрольний талон виборчого бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав виборчий бюлетень. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ганна Дворна, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 099-372-72-80
(#вибори; #opora; #опора)