16 квітня в Полтаві спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження листівки з можливими елементами «чорного» піару проти Володимира Зеленського. Листівку розповсюджували разом з агітаційною газетою на користь Петра Порошенка.

Листівка «Зеленський – це зовсім несмішно!» розповсюджувалась агітаторами «Команди Порошенка» на окремому аркуші всередині газети «21 квітня обирай!», на обкладинці якої розміщені зображення Петра Порошенка та Володимира Путіна, а відповідальним за друк вказано кандидата на посаду Президента Петра Порошенка.

На листівці розміщено лист від 27 представників української інтелігенції, в якому кандидата Володимира Зеленського називають «проектом Коломойського» та, що він «несе трагедію для України». Листівка містить вихідні дані, в яких так замовником зазначено так само Петра Порошенка.

Представники Зеленського в Полтаві повідомили ОПОРІ, що жодним чином не будуть реагувати на подібні «чорні» технології.

«Ми знаємо про такі випадки, вони є по всій Україні. Хто саме стоїть за цими матеріалами ми стверджувати не можемо. До поліції також не звертались, бо наша політика – виключно підтримка свого кандидата. На діяльність інших кандидатів, зокрема й розповсюдження ними «чорного» піару ми не реагуємо», – розповіли представники «Зе! Команди» в Полтаві.

Також ОПОРА зверталась щодо цього питання і до представників Петра Порошенка в Полтаві, проте наразі відповідь так і не отримала.

Згідно з частиною 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента»: «Забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов'язаний надати кандидату на пост Президента України, партії, щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали: надати такий же ефірний час відповідно на телебаченні чи радіо або опублікувати в друкованому засобі масової інформації наданий кандидатом чи партією матеріал, який повинен бути набраний таким самим шрифтом і розміщений під рубрикою «спростування» на тому ж місці шпальти в обсязі не меншому, ніж обсяг повідомлення, що спростовується. Спростування повинно містити посилання на відповідні публікацію в друкованому засобі масової інформації, передачу на телебаченні, радіо та на факти, що спростовуються. Спростування має бути оприлюднене без додатків, коментарів та скорочень і здійснюватися за рахунок засобу масової інформації».

Нагадаємо, раніше в Полтаві зіпсували білборди Порошенка з зображенням Путіна.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015
(#вибори; #opora; #опора)