Невдоволений тим, що його дружини другий рік поспіль немає в списку виборців, чоловік на виборчій дільниці №650677 у місті Херсоні порвав виборчий бюлетень.

Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Херсонець прийшов на дільницю №650677, отримав бюлетень та почав агресивно розмовляти з головою ДВК, невдоволений тим, що його дружина другий рік відсутня в списках виборців. Він вважає, що це питання повинні вирішувати виборчі комісії, а не самі громадяни.

У знак протесту виборець демонстративно розірвав свій бюлетень, кинув на стіл та покинув дільницю.

Схожі випадки були і на 184-ому окрузі. На виборчій дільниці № 650597 виборець розірвав бюлетень, при цьому одну частину вкинув у скриньку, а іншу намагався винести з дільниці. За цим фактом були викликані правоохоронці.

Спостерігачі повідомляють, що на виборчій дільниці  № 650610 жінка похилого віку також розірвала бюлетень та частину його хотіла винести з дільниці. Члени виборчої комісії помітили це та викликали правоохоронців.

Такі дії можуть бути розцінені як хуліганство відповідно до статті 296 Кримінального Кодексу України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)