У Полтаві ДВК №530258 та №530262 не забезпечили вільне потрапляння на дільницю для голосування людей з інвалідністю – гімназія №31, в якій розміщені дільниці, не містять пандусу.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області Валентина Буглак повідомила про відсутність можливості людей з обмеженими можливостями вільно потрапити до вказаних дільниць для голосування, які знаходяться в полтавській гімназії №31, через відсутність пандусу.

«Технічні вимоги для приміщень, які використовуються для голосування визначені постановою ЦВК №5 від 19.01.2012 року та передбачають облаштування пандуса. ДВК, які розташовані в приміщенні гімназії, не містять такого обладнання», – говорить Валентина Буглак.

Через відсутність пандусу людям на інвалідних візках самостійно нереально потрапити до приміщення, через що людей доводиться заносити за допомогою кількох осіб власноруч.

Згідно з частиною 4 статті 2 Закону України «Про вибори Президента» будь-які прямі або непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються. Не допускаються обмеження щодо участі громадян у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та цим Законом.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015