Станом на 12:30 31 березня на Буковині спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА виявили низку порушень на ДВК у різних округах.

Явка станом на 11:00 за даними Центральної виборчої комісії у окрузі №201 становить 10,98%, у 202   ̶ 10,98%, 203 округ   ̶ 9,28%, 204 округ   ̶  10,65%. Загальна явка по області–9,94%.

Так, одна дільниця у Чернівцях № 730478 відкрилась із запізненням, а саме о 8:30, через відсутність кворуму у виборчій комісії.

Відповідно до частини 1 статті 75 Закону «Про вибори Президента» голосування проводиться у день виборів та у день повторного голосування з 8 до 20 години.

На дільниці №507 зафіксовано фотографування бюлетеня. Про це було повідомлено правоохоронні органи, які приїхали на дільницю.

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України», голосування має бути таємним. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Також спостерігачка ОПОРИ у Чернівцях фіксувала дільницю (№730506), де наявна кількість виборчих бюлетенів на дільницях менша, ніж кількість виборців в уточнених списках виборців.

Відповідно до частини 7 статті 71 Закону України «Про вибори Президента України» виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на виборчій дільниці.

На дільниці № 542 приміщення для голосування перенесли на другий поверх. Не всі виборці про це знають.

У Нових Бросківцях жінці видали бюлетень на дівоче і на заміжнє прізвище, вона була в списках за двома прізвищами. На один бюлетень склали акт, а інший вона взяла голосувати.

На дільниці у м. Заставна члени ДВК при можливості чіткої ідентифікації особи (паспорт і свідоцтво про шлюб),  дають бюлетень і вносять зміни/уточнення в списки.

У с. Чудей виборець виніс  бюлетень за межі виборчої дільниці. Спостерігачка ОПОРИ викликала поліцію.

Відповідно до частини 1 статті 158 Закону України «Про вибори Президента України» надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз - караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)