В Луганській області в селі Артема, розташованому на лінії зіткнення, людям роздають матеріали із планами перспективного розвитку Луганської області на 2019-2021 рр. із вказанням того, що розроблений він на виконання Указу Президента України Петра Порошенка.

За словами людини, яка надала ОПОРІ вказану інформацію, окрім брошури, до роздатків також входить анкета із зверненням до співвітчизників від Петра Порошенка, у якому зазначається, наскільки важливо усвідомлювати головні розвитку своєї території. Анкета містить 5 питань, у яких потрібно висловити свою точку зору відносно розвитку регіону. Другий аркуш анкети представляє собою збір персональних даних респондентів, тобто, прізвище, ім’я, по батькові, адреса, телефон, населений пункт, професія, освіта, тощо.

Є графа, де людина має дати згоду на обробку та використання персональних даних  відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».  Однак, слід підкреслити, що незрозуміло,  яким чином дані людей будуть використані у наступний час.  Відправити лист можна у конверті, який також додається, задля зручності респондента.

На одній із перших сторінок надруковано великий портрет Петра Порошенка разом із зверненням до українців. На останній сторінці опубліковано звернення в.о. голови Луганської обласної державної адміністрації Сергія Філя до жителів Луганської області. У ньому зазначено, що ті пропозиції, які представлені, це лише  основна частина від усіх пропозицій, які вдалося розмістити у графічному вигляді на мапі регіону.

Поряд із цим, у брошурі пропонується короткий звіт щодо першого етапу децентралізації та перелік основних об’єктів із плану Перспективного розвитку області на 2019-2021 рр. Серед іншого, описаний план відродження Луганського національного аграрного університету, реконструкція стадіону «Хімік», модернізація хірургічного відділення Лисичанської центральної міської лікарні, реконструкція очисних споруд, капітальний ремонт автодоріг, реконструкція Білогорівських  магістральних водопроводів тощо.

Слід зазначити, що незважаючи на те, що Рада регіонального розвитку створена Президентом України Петром Порошенком у 2015 році, останні чотири роки розповсюдження подібних листів не фіксувалося на території Луганської області до останнього часу.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, зважаючи на те, що масове розповсюдження вказаних матеріалів відбувається в активну фазу виборчого процесу, а Президент України є одночасно кандидатом на пост Президента, тому влада має більш відкрито пояснити суспільству мету розповсюдження, джерела фінансування вказаних матеріалів і безпосередніх виконавців такого розповсюдження. Відповідно до п. 11 вищеназваного Указу  Рада систематично інформує громадськість про свою діяльність та прийняті нею рішення. Інформація про діяльність Ради та підготовлені нею матеріали розміщуються на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Схожу друковану продукцію від Ради регіонального розвитку ОПОРА зафіксувала і в інших регіонах України: на Київщині, ВінниччиніЗакарпаттіРівненщині, Хмельниччині.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області

тел.:  +38 050 275 28 08

e-mail: lugansk@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)