У Краснограді Харківської області, де 15 березня відбуваються проміжні вибори народного депутата, на виборчі дільниці № 630537 невідомі пошкодили плакати з передвиборною програмою кандидатів. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

Пошкоджено плакати двох кандидатів в народні депутати у 179 виборчому окрузі: Ігоря Швайки та Миколи Музиченка.

Дільнична виборча комісія замінила пошкоджені плакати на нові, адже мала додаткові роздруковані примірники.

Відповідно до ч.7 ст. 83 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує виготовлені окружною виборчою комісією за рахунок коштів Державного бюджету України плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори депутатів та інформаційні плакати,  які розміщуються в порядку розташування кандидатів у депутати у виборчих бюлетенях.

Нагадаємо, що пошкодження агітаційної продукції та інформаційних плакатів кандидатів на пост Президента України у день виборів може містити ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 157 КК України «Перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, поєднані зі знищенням чи пошкодженням майна».

Нагадаємо, що спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки видачі бюлетенів одним членом комісії, спроби завчасно заповнити виборчу документацію, наявність агітаційних матеріалів у невідведених для агітації місцях в день голосування. Із дайджестом можна ознайомитись за посиланням.

Громадянська мережа ОПОРА здійснює незалежне спостереження за проміжними виборами народного депутата в окрузі №179. Про всі основні події читайте на нашому сайті за тегом округ 179.

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com