Спостерігачі ОПОРИ виявили листівки та газети з ознаками «чорного піару» проти кандидатки у народні депутати Юлії Світличної у поштових скриньках у м. Красноград Харківської області.

Вночі з 23 на 24 лютого у телеграм-каналі «Слобожанский лифтер» з’явилась інформація щодо поширення у окрузі друкованої продукції з ознаками «чорного піару» проти кандидатки у 179 ВО Юлії Світличної. Сьогодні, 24 лютого, спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження відповідних листівок і газет у поштових скриньках Краснограду.

Листівки містять зображення кандидатки в народні депутати Юлії Світличної разом із Петром Порошенко, Уляною Супрун. На листівках є написи «Підтримай мого кандидата Юлію Світличну», «Продовжимо втілювати медреформу Супрун», «Юлія Світлична. Підтримую Українську православну церкву».  Також у поштових скриньках виявлено газету «Мова, церква, перемога!», де наведені основні тези передвиборчої програми кандидатки.

На друкованих матеріалах є відомості щодо підприємства, що здійснило друк та замовника. Як зазначено на листівках та газеті, вони виготовлені на замовлення ФОП «Маслов Валентин», відповідальний за випуск – Степаненко Дмитро Миколайович. Надруковано ТОВ «Промінь».

Довірена особа кандидатки у народні депутати Юлії Світличної Анатолій Попов оцінює це як маніпуляцію з метою ввести в оману виборців.

«Кандидат Юлія Світлична немає абсолютно ніякого відношення до відповідних листівок. Це брудна технологія, що використовується проти неї, аби ввести в оману виборців. Маємо підроблені реквізити, що якийсь ФОП замовляв рекламу і якесь неіснуюче товариство друкує це. З приводу виявленого порушення ми звернулись із заявою до поліції – ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання вільному здійсненню виборчого права», - коментує Анатолій Попов.

Відповідно до  частини 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

Нагадаємо, проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 179 відбудуться 15 березня 2020 року. Вибори відбудуться у зв’язку з призначенням Олексія Кучера, що представляв 179 ВО У Верховній Раді (фракція «Слуга народу»), головою Харківської обласної державної адміністрації. Кандидати у депутати можуть подати документи до Центральної виборчої комісії для офіційної реєстрації кандидатом на виборчих перегонах в окрузі до 13 лютого включно. Громадянська мережа ОПОРА здійснює спостереження за перебігом виборчого процесу.

Згідно з «Прикінцевими та перехідними положеннями» Виборчого кодексу України, проміжні вибори у 179 ВО відбудуться за Законом про вибори народних депутатів України 2012 року.

За коментарями звертайтеся:

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області

тел.: 099 788 36 60

email: nikalyay1@gmail.com