У місто Коростень Житомирської області прилетів вертоліт із спецпризначенцями, щоб охороняти правопорядок на окружній виборчій комісії та попередити можливі правопорушення.

Про це 22 липня під час спільної пресконференції розповів Начальник Головного управління Національної поліції у Житомирській області Вячеслав Печененко.

«У нас поступило повідомлення про можливі незаконні дії в Коростенському виборчому окрузі. Туди зараз виїхав спецпідрозділ для профілактики і проведення превенції, як було анонсовано з міста Києва: гелікоптер зараз здійснює посадку в місті Коростені. Спецпризначенці зі зброєю будуть оточувати район можливих порушень і тому ситуація під контролем. Поки що інформація не підтверджується, що мають якісь правопорушення здійснюватись, але для профілактики і демонстрації наших можливостей зараз такі дії в Коростені проводяться. До нас надійшло практично анонімне повідомлення про те що хтось нібито має інформацію про те, що збираються нібито групи молодиків спортивної статури, які намагаються прийти до окружної комісії з якимись там вимогами чи діями. І для своєчасного попередження можливих ризиків ми туди скерували свої спецпідрозділи і центральний апарат Національної поліції виділив черговий гелікоптер спец призначенців», – зазначив Вячеслав Печененко. 

Фото та відео ГУ НП Національної поліції у Житомирській області

«Сьогодні, 22 липня, з Києва в Житомирську область прибув спецзагін поліцейських тактико-оперативного реагування (ТОР) патрульної поліції. Рішення направити в м. Коростень вертольотом Мі-8 придані сили поліції було прийняте після аналізу оперативної обстановки та інформації про можливі провокації під час транспортування виборчої документації з дільничних виборчих комісій – до окружної виборчої комісії №64, яка розташована в Коростені», – повідомляють на сайті ГУ НП Національної поліції у Житомирській області.

Спостерігач ОПОРИ, яка зараз знаходиться у приміщенні ОВК №64 розповіла, що та дійсно є озброєні правоохоронці.

«У приміщенні ОВК присутні спецпризначенці. У одній з кімнат зачинені, озброєні. Перед входом в ОВК теж є», – розповіла спостерігач. 

Як повідомляла ОПОРА, Як повідомляла ОПОРА, на Житомирщині члени дільничних комісій виправляють дані протоколу в приміщенні ОВК. У Житомирі голова ДВК, застосувавши фізичну силу, забороняв спостерігачці ОПОРИ знімати. У Коростишеві спостерігачу ОПОРИ забороняли фотографувати на дільниці і хотіли вигнати з приміщення. У Бердичеві члени ДВК до завершення голосування вже підписали порожній протокол, також члени ДВК забороняли спостерігачу ОПОРИ фіксувати процес підрахунку голосів на відео.  У Коростені на дільницях затримали 4 журналістів, у поліції кажуть: ймовірно посвідчення підроблені. У Житомирській області на дільницях виборці голосують без паспортів, 5 ДВК не вели протокол ранкового засідання, на дільниці №180448 (ОВО №66) виборці порушили таємницю голосування. На дільницях у всіх округах спостерігачі ОПОРИ  фіксують нестачу скриньок та кабінок для голосування.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

email: t.chmut.opora@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)