На виборчій  дільниці №140697, що у межах 52 одномандатного округу Донецької області, секретарю комісії стало зле. Через стан його здоров’я ДВК під час процесу голосування провели засідання та прийняли рішення щодо призначення іншої людини, яка виконуватиме функції секретаря.

Як зазначає координаторка спостереження ОПОРИ за виборами у Донеччині Анастасія Прокопенко, законодавство не передбачає такої процедури в період голосування (з 8 до 20 години). Дільнична комісія не може переривати процес голосування, щоб проводити засідання та ухвалювати такі рішення. ОПОРА звернулась за коментарем до ОВК, проте члени комісії не готові дати офіційну відповідь чи будь-яку оцінку таких дій.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.

тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)