На виборчій дільниці №441198, що відноситься до 106 округу Луганської області та знаходиться у приміщенні комунального підприємства «Евріка», члени комісії перешкоджають законній діяльності спостерігача. Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганської області.

Зокрема, спостерігач ОПОРИ зафіксував, що члени комісії поставили підписи на протоколах ще до того, як закінчився процес голосування. Відповідно до виборчого законодавства, члени комісії повинні заповнювати таку документацію на підсумковому засідання, однак, ніяк не раніше.

Після того, як представник ОПОРИ почав фіксувати даний факт на відео, члени комісій почали у терміновому порядку ховати від нього вже заповнені протоколи, зчинили ґвалт, намагалися не допустити проведення відеозйомки та підмінити підписані протоколи чистими. 

За вказаним фактом ОПОРА звернулася до поліції з проханням розібратися у ситуації.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 Закону України «Про вибори народних депутатів» підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів) - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Відповідно до ч. 1 ст. 91 цього ж Закону дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в загальнодержавному виборчому окрузі в межах одномандатного виборчого округу та протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному виборчому окрузі за формами, встановленими Центральною виборчого комісією не пізніш як за двадцять два дні до дня голосування», а також до ч.5 «у протоколах про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії.

Натомість, згідно зі статтею 157 Кримінального Кодексу України умисне перешкоджання здійсненню виборчого права суб’єкта виборчого процесу в залежності від обставин може каратися обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області
тел.:  +38 050 275 28 08
e-mail: lugansk@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.