У Києві на дільниціі 800992 (233 округ, Шевченківський район) людині, що голосувала за зміненою виборчою адресою, члени комімісї хотіли видати бюлетень з переліком кандидатів-мажоритарників. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Виборець встиг розписатися на корінці другого бюлетеня, після чого звернув увагу членів комісії на те, що люди, які змінили виборчу адресу, голосують лише за партії.

Про інцидент повідомлено голові дільничої комісії та присутнім спостерігачам, оскільки дільниця № 800992 не входить до вибірки ОПОРИ. Після цього випадку виборцям із зміненою адресою голосування уже видавали по одному бюлетеню.

У частині 10 статті 2 закону “Про вибори народних депутатів” йдеться про таке:

“Виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі”.

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві

тел.: 063 582 67 07

e-mail: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер