У Луганській області мешканці населених пунктів, які територіально входять до 112 виборчого округу з центром у місті Рубіжному, масово надходять смс-повідомлення від імені одного з кандидатів у народні депутати України. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ з Луганщини.

Зокрема, на телефонні номери виборців прийшли смс-повідомлення, написані кирилицею начебто від імені кандидата в нардепи у зазначеному окрузі від ВО «Батьківщина» Олександра Романовського. Вони розіслані через інтернет від абонента «FAR» (абревіатура, яка використовувалася кандидатом у громадсько-політичній діяльності – «Фонд Александра Романовського»), що не дає можливості ідентифікувати авторів.

У повідомленні сказано наступне: «Поддержите меня. Вместе все возможно. Я докажу. Александр Романовский».

У коментарі ОПОРІ прес-секретар Луганської обласної організації ВО «Батьківщина» Дмитро Будько зазначив, що «жодних смс із закликами голосувати за Олександра Романовсього  ним не розсилалося».

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Луганській області
тел.: +38 050 275 28 08
e-mail: lugansk@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.