Центральна виборча комісія 21 липня зобов’язала окружну виборчу комісію №94 не пізніше 10 ранку розглянути питання щодо внесення змін до складу дільничних комісій. Про це йдеться на ФБ-сторінці ЦВК.

Так, від фракції партії об’єднання «Самопоміч» до ОВК надійшли подання щодо замін членів дільничних виборчих комісій у межах округу. Їх мали розглянути не пізніше 24 години 20 липня. Проте ОВК так і не розглянула це питання, а відтак і не замінила членів ДВК.

ЦВК постановила скликати засідання ОВК 94 ВО  та повідомити про це членів комісії.  А  не пізніше 10 години ця ОВК зобов'язана розглянути питання щодо внесення змін до складу дільничних виборчих комісій на підставі вищезгаданих подань.  Крім того, у разі прийняття рішення про заміну членів ДВК, поінформувати відповідні комісії та забезпечити прийняття присяги новими членами ДВК та їхню  участь у роботі відповідних комісій.

Спостерігач ОПОРИ повідомляє, що напередодні ввечері 20 липня у комісії №94 виник конфлікт стосовно розгляду цих подань. Комісія завершила засідання, не розглянувши їх, аргументуючи це збоями у системі «Вибори» та неможливістю внести ці заміни у склад дільничних виборчих комісій навіть після прийняття відповідного рішення.

За коментарями звертайтесь:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)