Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що дві комісії в 37 виборчому окрузі розпочали ранкові засідання раніше встановленого строку. В 29 виборчому окрузі члени комісії не прийняли присягу перед початком роботи

21 липня спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА прибули на Ранкове засідання комісій, які відповідно до частини 3 статті 84  ЗУ «Про вибори народних депутатів України» мало розпочатись не раніш як за 45 хвилин до початку голосування, тобто, не раніше 7:15.

Виявилось, що ДВК №121577 (виборчий округ №37) розпочала роботу о 6:50. Як повідомляють спостерігачі, члени комісії забули якісь документи в сейфі, порадились і вирішили розпочати ранкове засідання раніше, щоб по процедурі відкрити сейф. На ДВК № 121662 (виборчий округ №37) засідання розпочалось ще раніше, до прибуття спостерігача ОПОРИ.

ДВК №121067 (виборчий округ №29) комісія мало не забула привести до присяги нових членів комісії. Проте, завдяки нагадуванню зі сторони спостерігачки, члени комісії прийняли присягу та готові проводити чесні вибори.

https://www.youtube.com/watch?v=0Y1dbAb60dE

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)