Під час проведення спостереження за роботою окружної виборчої комісії  № 207, що знаходиться в м. Корюківка за адресою вул. Вокзальна, 8а, представники ОПОРИ зафіксували 11 камер, розміщених ззовні по периметру будівлі та всередині:  в коридорі, в приміщенні для засідань, а також у серверній кімнаті. Спостерігачі Громадянської мережі звернулися за роз’ясненнями до голови комісії, міської влади та правоохоронців.

Зі слів голови комісії, Ганни Преснякової, відеокамери встановили «благодійники, молодіжна організація» тиждень тому (10 липня),  підключили з 16 липня, запис не ведеться, відбувається винятково онлайн - трансляція. Крім того, за інформацією спостерігачів ОПОРИ,  у приміщенні для засідань з’явився новий кондиціонер, якого раніше там не було - інформацію щодо того, хто його придбав та встановив, отримати від комісії не вдалося.

З Корюківської міської ради повідомили, що за отриманням дозволу на встановлення відеокамер комісія не зверталась, а у відповіді ОВК № 207 на офіційний запит ГУ Національної поліції в Чернігівській області зазначається, що обладнання їм передала у безоплатне користування громадська організація «Молодіжна міська рада».  Його встановлення не погоджувалось з Корюківською міською радою, оскільки будівля не є об’єктом культурної спадщини або пам’яткою архітектури. Трансляція  ж ведеться до комп’ютера секретаря ОВК, сервери(архіватори) відеоспостереження відсутні, оскільки йде винятково онлайн-трансляція.

Представники  ОПОРИ звернулися до правоохоронців із заявою щодо здійснення перевірки та надання належної правової оцінки цієї ситуації. Крім того, на думку громадської омбудсменки з виборчих прав в Чернігівській області Олени Рогової, «наявність відеоспостереження під час роботи окружної виборчої комісії може свідчити про можливість втручання третіх осіб у роботу окружної виборчої комісії».

За коментарями звертайтеся:
Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області
тел. 093 7656 931 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)