На Херсонщині 5056 виборців скористалися тимчасовою зміною місця голосування на позачергових виборах народних депутатів 21 липня 2019 року. 35 з них обрали виборчі дільниці за кордоном.

Такі дані оприлюднені на офіційному сайті Державного реєстру виборців.

Крім того, 9157 виборців із різних міст України тимчасово змінили місце голосування, обравши виборчі дільниці, які знаходяться в межах Херсонської області, з них 140 кримчан.

Найбільше – 2220 осіб – змінили місце голосування в межах Херсонської області.

Цікаво, що найбільше виборців скористались своїх правом на тимчасову зміну місця голосування в останній день – 15 липня (47865 людей) та 12 липня (в п’ятницю перед вихідними) – 35596.

Загалом з 24 травня до 15 липня включно своїм правом тимчасової зміни місця голосування скористалися 280 922 українці. Більш детально про це можна прочитати тут.

Відповідно до ч. 10 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.