За даними з офіційного сайту Державного реєстру виборців, понад 6 тисяч мешканців Тернопільщини скористалися можливістю тимчасової зміни місця голосування на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня. Про це інформує Громадянська мережа ОПОРА.

До 15 липня включно виборці мали можливість звернутися з мотивованою заявою до органів ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Так, за інформацією з офіційного сайту ДРВ, на Тернопільщині 6031 особа тимчасово змінила своє місце голосування на позачергових виборах народних депутатів України, з них у межах своєї області 3654 виборці.

Під час чергових виборів Президента України 31 березня цією можливість скористалися 6,5 тисяч мешканців Тернопільщини, а під час повторного голосування цю процедуру пройшли 7011 осіб.

За місяць до завершення терміну визначеного законодавством для проходження процедури тимчасової зміни місця голосування, ОПОРА повідомляла про низьку явку громадян у відділи ведення ДРВ із відповідними заявами. Так, станом на 14 червня, лише 112 мешканців Тернопільщини скористався цієї можливістю. За інформацією із офіційного сайту ДРВ, кількість звернень громадян по всій Україні для проходження цієї процедури зросла у липні і найвища явка була зафіксована в останній день – 47 865 виборців.

Начальниця відділу введення ДРВ виконавчого комітету Тернопільської міської ради Ірина Бурда повідомила ОПОРІ, що в останні два дні до їхнього відділу для тимчасової зміни місця голосування звернулося близько 200 та 300 осіб відповідно. Вона розповіла, що черг не було, оскільки громадяни приходили рівномірно протягом робочого дня, і всі заяви працівникам відділу вдалося опрацювати. Також Ірина Бурда додала, що жодних скарг від виборців до них не надходило.

Загалом з 24 травня до 15 липня включно своїм правом тимчасової зміни місця голосування скористалися 280 922 українці. Детальніша інформація опублікована на офіційному сайті ОПОРИ.

Відповідно до частини 10 статті 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України» громадянин, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.