На Волині кандидат в народні депутати по округу №20 Вячеслав Рубльов («Слуга народу») заявляє про погрози життю його помічника на волонтерських засадах Владиславу Майбороді із боку політичних конкурентів. Про це спостерігачу ОПОРИ стало відомо під час прес-конференції 11 липня.

За словами Вячеслава Рубльова, Владислав Майборода є помічником кандидата на волонтерських засадах та скрізь їздить із ним на зустрічі. Він фіксує питання, із якими звертаються люди, а також збирає інформацію про підкуп виборців та роздає їм агітматеріали, які попереджають про кримінальну відповідальність за підкуп. Саме це, на думку кандидата, могло стати мотивом «візиту» до його помічника.

Владислав Майборода розповів, що невідомі чоловіки прийшли 11 липня близько 07:30 до його квартири. Двері відкрила мама помічника. Невідомий чоловік сказав їй, що чекає сина «по роботі». Проте коли Владислав вийшов до кімнати, то не впізнав цієї особи. 

«Це перший раз в моєму житті, коли були прямі погрози моєму життю. За себе не так переживаю, але були й погрози щодо моєї родини», - каже Владислав Майборода.

Невідомий чоловік представився Олександром і сказав виходити з квартири, щоб поговорити. Однак мати не хотіла відпускати хлопця.

«В моїй квартирі був фізичний супротив – вони хотіли висмикнути мене з квартири, штовхнули мою матір. Я сказав, щоб не чіпали, швидко одягнувся і вийшов на вулицю. Там я побачив 5 осіб спортивної статури – зчинився галас, вийшов мій батько і ці люди злякалися розголосу. Але вони  сказали – ти ще не знаєш, що тебе очікує», - пригадав помічник кандидата.

За його словами, на вулиці один із чоловіків сказав, що вони від Сергія Мартиняка - чинного нардепа та кандидата у депутати по тому ж округу.

«Я спитав його – від кого ви? Він каже: від Сергія Мартиняка. Вони сказали, що я неправильно себе веду, і хотіли щоб я припинив свою волонтерську діяльність у допомозі Вячеславу Рубльову», - додав Владислав Майборода. З приводу цієї ситуації він написав заяву до правоохоронних органів.

Вячеслав Рубльов додав, що  прибув на місце події одразу після дзвінка помічника та застав там двох із п’яти осіб, із якими спілкувався Майборода.

«Я зранку дізнався про цю ситуацію з телефонного дзвінка Влада. Він розповів про невідомих людей, які прийшли до нього… Коли я прибув до Влада, я побачив двох людей – одного із них я бачив десь біля Сергія Мартиняка раніше. Він мені сказав, що працював в правоохоронних органах, не хоче тиснути, але хоче попередити, щоб ми не вели своєї діяльності. Я сказав, що ми попереджаємо людей про кримінальну відповідальність, яку несуть за підкуп виборців. Те, що в принципі робить Влад - він розміщує агітку, і людям роздає, і попереджує про кримінальну відповідальність», - додав Вячеслав Рубльов.

Водночас він повідомив, що щодо цього випадку із Сергієм Мартиняком не спілкувався.

ОПОРА намагалася отримати коментар представників Сергія Мартиняка, однак зв’язатися із ними так і не вдалося. Проте свою позицію щодо ситуації виклав у соцмережі Facebook інший учасник конфлікту – Олександр Гоша.

«В перших числах липня в Луцькому районі, 9 липня – в Рожищах, 10 липня – в Турійську згаданий вище пан (Владислав Майборода,- ред.) погрожував прихильникам Сергія Мартиняка. Я як людина, яка відповідає за безпеку, вирішив перевірити цю інформацію перш ніж подавати заяву в поліцію.

Тому 11 липня 2019 року близько 8 години ранку я справді поїхав на вулицю Богдана Хмельницького у Луцьку, де живе Владислав Майборода. Подзвонив йому у двері. В помешкання не заходив. Ми вийшли з ним на вулицю, де спокійно поговорили. Потисли один одному руки.

Після цього до нас під'їхав Вячеслав Рубльов, вибачився за свого підопічного, сказав, що не уповноважував його на такі дії. Потім я сів з Рубльовим в його автомобіль і він підвіз мене на роботу. На прощання ми теж потисли один одному руки», - йдеться, зокрема, у дописі.

Водночас Олександр Гоша підтвердив, що був не сам, а із колегами, які мали його «підстрахувати». Відтак, чоловік заявив, що вважає ситуацію провокацією. Згодом на своїй сторінці він також виклав аналогічне відео.

ОПОРІ Олескандр Гоша повідомив, що є начальником відділу охорони та безпеки ТзОВ «Агропромислова група «Пан Курчак». Зауважимо, що кінцевим бенефіціаром компанії, згідно із декларацією за 2018 рік, є нардеп Сергія Мартиняк.

У головному управлінні Нацполіції у Волинській області повідомили, що до поліції 11 липня звернувся 22-річний мешканець  Луцька із повідомленням про погрози фізичною розправою з боку невідомих осіб.

За словами речника ГУ НП Віктора Гомоля, за вказаним фактом розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 129 Кримінального кодексу України – погроза вбивством. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до двох років.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (098) 278 82 90
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)