10 липня спостерігач ОПОРИ написав заяву в поліцію Херсонської області про можливий підкуп виборців кандидатом в народні депутати в 183-му окрузі Ігорем Семенчевим, який «сприяв» реконструкції по заміні труби в одному з херсонських будинків.

Інформація про можливе правопорушення була опублікована в ЗМІ 27 червня. Херсонське інтернет-видання «Любимый Херсон» опублікувало відео та текст під назвою «Ігор Семенчев за лічені дні допоміг людям вирішити 15-річну проблему».

У матеріалі йшлося про те, що за ініціативи кандидата в народні депутати в 183-му окрузі Ігоря Семенчева (самовисування) розпочалася реконструкція по заміні труби в одному з херсонських будинків. У відео Семенчев критикує чинну міську владу, а мешканці дякують йому за вирішення наболілої проблеми. 

10 липня спостерігач ОПОРИ написав заяву в поліцію Херсонської області про можливе правопорушення, яке було зафіксовано в журналі єдиного обліку за №13629.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Херсонської області, за даним фактом проводиться перевірка.

Згідно ч.14 ст.74 закону «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)