Довірена особа кандидата Віталія Войцехівського ("Слуга народу") Олександр Андрєєв подав скаргу до ОВК щодо ситуації із визнанням усіх бюлетенів у 4 з 5 скринях на дільниці №710882 (м. Золотоноша) такими, що не підлягають врахуванню.

Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу №197 завершувала приймати протоколи про підсумки голосування та іншу виборчу документацію від дільничних виборчих комісій. За підрахунками ОПОРИ, комісії залишилося перевірити документи від щонайменше 10 ДВК.

У цей час до ОВК надійшла скарга довіреної особи кандидата Віталія Войцехівського ("Слуга народу") Олександра Андрєєва. Скаржник просить ОВК визнати рішення ДВК № 710882 (місто Золотоноша) такими, що не відповідають виборчому законодавству та порушують виборчі права громадян, а також права та законні інтереси суб'єкта виборчого процесу.  Також Андрєєв просить ОВК скасувати рішення ДВК №710882 про визнання бюлетенів такими, що не підлягають врахуванню, та призначити повторний підрахунок голосів виборців. А при повторному перерахунку врахувати зазначені бюлетені.  

Як вже повідомляла ОПОРА, на дільниці № 710882 (місто Золотоноша, Черкаський навчальний центр) під час відкриття 4 виборчих скриньок було виявлено, що контрольні листи не містять відбитку печатки виборчої комісії. Після консультацій з ОВК члени виборчої комісії без обговорення  визнали виборчі бюлетені, що містилися в цих виборчих скриньках, як такі, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та по одномандатному округу.

Голова ДВК №710882, який привіз виборчі бюлетені на ОВК відповідав на питання членів комісії, представника Войцехівського і одного із ЗМІ щодо рішення дільничної комісії. 

Окружна виборча комісія спочатку не прийняла, і не відхилила скаргу. Жодне з двох рішень не отримало достатньої кількості голосів. Рішення про задоволення скарги підтримали два члена ОВК, двоє висловилося проти, 5 — утрималися. Друге рішення про відхилення задоволення скарги отримало 3 "за", 3 "проти", 4 члени ОВК утрималися.

Натомість ОВК, розглянувши протокол цієї ДВК, побачила у ньому певні неточності та відправила на звірку до серверної. Система підтвердила помилки у протоколі, тож ОВК проголосувала за відправлення цієї дільниці на уточнення.

Відповідно до ч. 4 ст. 84 Закону України «Про вибори народних депутатів України» до виборчої скриньки опускається контрольний лист, у якому зазначаються номер одномандатного округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, номер виборчої скриньки, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії. 

В частині 10 ст. 90 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі відсутності у виборчій скриньці контрольного листа дільнична виборча комісія складає акт про відсутність у виборчій скриньці контрольного листа (контрольних листів), в якому зазначає кількість виборчих бюлетенів, що знаходяться у цій виборчій скриньці. Зазначені виборчі бюлетені не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та по одномандатному округу. 

Згідно з ч. 11 ст. 90 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі виникнення сумнівів у членів комісії щодо достовірності контрольного листа та в інших сумнівних ситуаціях у випадках, зазначених у частинах восьмій і десятій цієї статті, дільнична виборча комісія приймає шляхом голосування рішення щодо визнання виборчих бюлетенів, що знаходяться у виборчій скриньці, такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців в загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі. Відповідне рішення та результати голосування фіксуються у протоколі засідання комісії.

 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua