Окружна виборча комісія одномандатного виборчого округу №197 продовжує прийом протоколів про підрахунок голосів та іншої виборчої документації від дільничних виборчих комісії.

Комісія працює доволі повільно, але спокійно, без скандалів. Засідання безперервне. Лише близько 09:00 була технічна перерва, яка тривала 15 хвилин. Біля входу до ОВК і в коридорі приміщення, де працює комісія, зібралися черги ДВК, які чекають прийому документів.

Для прийняття рішень кворум здебільшого є, у межах 10-13 голосів «за». Комісія працює без перерв. Була лише одна технічна перерва на 15 хвилин вранці, о 9:10.

Половина ДВУ вже пройшли перевірку в окружній комісії. ОВК прийняла протоколи про підрахунок голосів та іншу виборчу документацію від 72 ДВК.

Станом на 14:25, наразі протокол із позначкою «Уточнений» складають 3 дільничні комісії. ВД №71072 (с. Первомайське), ВД №710736 (с. Яснозір’я, комісія, яка працювала у школі) та ВД №711038 (м. Черкаси, школа №7)

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, дільничні комісії, які надсилали на уточнення достатньо швидко повертаються з уточненим протоколом. Так з 9:00 до 14:25 вже привезли уточнений протокол ВД № 710204 (с. Коробівка), ВД №710228 (с. Шабельники).

Так як і станом на 9:00 окружна виборча комісія на перерахунок відправила дві дільниці №710265 та №710199 .

Нагадаємо, що відповідно до частини 7 статті 94 Закону України «Про вибори народних депутатів України» у разі виявлення в протоколі ДВК про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу або одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, ОВК своїм рішенням може зобов’язати ДВК внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу або одномандатному окрузі з поміткою «Уточнений», про що зазначається у протоколі засідання ОВК. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією, подані до ОВК примірники протоколів про про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу або одномандатному окрузі, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, зазначені у частині 12 статті 91 цього закону, зберігаються в ОВК.

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua