Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що деякі дільничні виборчі комісії підписують протокол завтрашнім числом, тобто 1 листопада.

У протоколі про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами дільничної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами дільничної виборчої комісії, які присутні на засіданні виборчої комісії, та скріплюється печаткою лише після його остаточного заповнення.

Спостерігачі ОПОРИ на Черкащині фіксують, що члени ДВК підписують протоколи про підрахунок майбутнім числом. Зокрема, така ситуація трапилася на ВД №711036 (Комунальний заклад "Черкаський геріатричний пансіонат" Черкаської обласної ради), де всього голосувало 120 виборців. Як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, комісія завершила підрахунок і склала протокол ще до 22:00 31 жовтня. Проте на протоколі зазаначила дату 1 листоопада 2021 року. 

Так само на дільниці в селі Софіївка (ВД №710718), де проголосувало 237 виборців. За кілька хвилин після 22:00, 31 жовтня, члени ДВК також підписали протокол 1 листопада 2021 року.

За включення до виборчої документації завідомо недостовірних відомостей передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ч. 2 ст. 158-3 Кримінального Кодексу України. 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко
, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua