12 вересня у Золотоноші відбулося перше засідання окружної виборчої комісії округу № 197. Майже третина членів ОВК пропустила перше засідання.

ОВК № 197 сформована ЦВК із представників 12 політичних партій 10 вересня. Перше засідання відбулось з дотримання триденного терміну, визначеного частиною 4 статті 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Із 18 членів ОВК були присутніми на першому засіданні 13 осіб, зокрема, не з’явився секретар комісії Сергій Луговик (партія «Зелених України»), а також члени комісії Сергій Ващук (ВО «Факел»), Євненій Куценок («Сила і честь»), Володимир Наконечний («Аграрана партія України»), Кирило Сапицький («громадянська позиція»). Трьом із п’яти відсутніх повідомити про дату і час засідання виборчій комісії не вдалося, оскільки за наявними номерами телефонів вони не відповідали.

Секретарем засідання комісії було обрано Тетяну Степаніщенко (партія «Патріот»).

13 з 18 членів ОВК, які склали присягу, що дозволило комісії набути повноважень. «Незважаючи на те, що майже третина членів ОВК пропустила перше засідання, на старт роботи виборчої комісії це не вплинуло, оскільки для повноважності засідання необхідна присутність більше половини складу ОВК, а присутніми були 13 з 18 членів ОВК. Це також не вплинуло на набуття повноважень ОВК, оскільки всі присутні члени виборчої комісії склали присягу, що становить більше ніж мінімальна вимога, передбачена частиною 1 статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Тобто, для того щоб комісія набула повноважень і могла розпочати процес організації виборів необхідно було, щоб присягу склали не менше 8 членів ОВК», – коментує Захар Колісніченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області.

На засіданні ОВК № 197 прийняла 5 рішень. Комісія визначила, що на платній основі свої повноваження виконуватиме два члени ОВК – голова комісії Петро Сивун («Слуга народу») та Ірина Гаврилів («Голос»). Окрім того комісія визначила членів ОВК, котрі контролюватимуть надходження, облік та використання коштів виборчих фондів кандидатів у народні депутати України – заступник голови комісії Михайло Буджерак (ВО «Свобода»), Олег Жиглатов (ВО «Свобода») та Ірина Гаврилів («Голос»).

Також члени комісії визначилися із головним бухгалтером ОВК, яку голова представить на наступному засіданні, й домовилися про залучення спеціалістів та технічних працівників до роботи в окружній виборчій комісії.

На першому своєму засіданні окружна виборча комісія затвердила графік роботи (із 9:00 до 18:00) та графік чергування.

Громадянська мережа ОПОРА на фейсбук-сторінці ОПОРА: Черкащина проводила пряму трансляцію засідання. Ознаймитися із відеозаписом можна з посиланням: 

Відповідно до частини 1 статті 27 Закону України «Про вибори народних депутатів України» окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за шістдесят два дні до дня голосування у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти і не більше вісімнадцяти осіб, а згідно з частиною 1 статті 31 цього ж Закону повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення. 

Засідання комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії (ч. 5 ст. 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України»).

ОПОРА отримала дозвіл ЦВК на проведення громадського спостереження за виборами та оголосила набір спостерігачів, які працюватимуть на виборчих дільницях в день голосування. Всіх охочих долучитися до спостереження просимо залишити свою заявку за посиланням: https://forms.gle/QzUPt5vLWwv3GGyv7

 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua