Ще на двох виборчих дільницях зафіксували видачу бюлетенів одним членом комісії, побільшало випадків фотографування в приміщенні для голосування. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

На ВД №121628 (Палац культури «Інгулець», дзеркальна зала, 2-й поверх) один член комісії видавав виборчий бюлетень. Подібна ситуація зафіксована і на дільниці №121773 (просп. Поштовий, 64).

На дільницях №121564 (вул. Кропивницького, 63), №121486 (вул. Костенка, 23) виборці фотографують складені бюлетені на фоні скриньки в рамках участі у селфі-челенджу, який запустив один блогер в Інстаграмі. На ВД №121557 (вул. П’ятихатська, 20А) виборчиня хотіла сфотографуватись із бюлетенем на фоні скриньки, але їй зробили зауваження. Вона склала виборчий бюлетень, щоб не було видно позначки та зробила фото.

До ВД №121641 (вул. Покровська, 34А), яка розташована на першому поверсі, періодично приходить голова іншої ДВК з другого поверху і цікавиться явкою виборців.

На ВД №121497 (вул. Соборності, 20А) спостерігачка ОПОРИ звернула увагу комісії на процедурне порушення. Голова та секретар комісії сказали їй, що вона відволікає членів ДВК зауваженнями та проведенням відеозйомки. Натякали, що зможуть позбавити спостерігачку ОПОРИ права бути присутньою в приміщенні під час голосування.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.