Профіль в Інстаграмі під назвою “Vybory_chernivtsi” в неділю, 29 листопада, розігруватиме подарунки серед тих, хто зробить фото на виборчій дільниці у Чернівцях під час голосування на виборах міського голови. Серед подарунків - сертифікати на 500 грн, стрижка, кальяни, безпровідні навушники, вечеря на двох, сертифікат на пуховик. Головний приз - іPhone. 

Умовами конкурсу є: підписатись на сторінку “Vybory_chernivtsi”, у день голосування 29 листопада зробити фото на дільниці, скинути собі у сторіс, відмітити сторінку “Vybory_chernivtsi” та залишити коментар під конкурсним постом. 

Спонсори, які роздаватимуть подарунки: Моbz, КРЕВЕТКА, G.BAR, RITA STEINBERG, МАНТУЛКИ, CIABATTA, Дон Густаво, VYO, YOKI, Bacara, BAD CHOPPER, “Чашка”, Z Studio, Vintage, Мультимедіа, Ресторація Файно, ТomStudio, Topup_center_ua, Easy_meals.cv.ua, Kinderlife_che, Present_box_cv, Magnat auto, Papaya, Limon, Escobar_cv, Broken bro.

«Фактично, такі заклики не є агітацією, адже у таких закликах прийти на дільниці відсутнє згадування котрогось із кандидатів, але є підстави припускати, що такі оголошення спрямовані спонукати прийти на дільниці електорат одного із кандидатів. Адже нагадаємо, що агітація за/проти кандидатів в переддень і день голосування заборонена, так само і як заборонено супроводження агітація наданням виборцям матеріальних благ», - зазначає радниця з юридичних питань ОПОРИ Тетяна Юзвяк.

Відповідно до ч.2 ст. 52 Виборчого кодексу України агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після дня призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування.

Згідно з ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України, забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

 За коментарями звертайтеся:

Богдан Старик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Чернівецькій області

тел.: +380932319531

email: bstaryk@gmail.com

Анна Ноголь, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380978653860

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)