На одній з дільниць спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував ймовірний факт фотографування бюлетеня, на іншій – виборкині з немовлям комісія відмовила в голосуванні.

На дільниці №480820 спостерігач ОПОРИ зафіксував ймовірний факт фотографування бюлетеню. Перебуваючи в приміщенні для голосування, він помітив, як до кабінки для голосування зайшов виборець та почув звук, схожий на звук фотоапарата. Спостерігач одразу повідомив про це голові комісії, однак той ніяк не відреагував.

А на дільниці № 480785 виборкині з немовлям не дозволили проголосувати. Члени комісії аргументували свою відмову Порядком здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів, затвердженим урядом 14 вересня.  «Такі дії членів комісії можуть мати ознаки перешкоджання волевиявленню, що регламентується статтею 157 Кримінального кодексу України», − коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.

Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу  України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

У частині 1 статті 157 Кримінального кодексу України сказано, що перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з обманом або примушуванням, а також ухилення члена виборчої комісії у роботі комісії без поважних причин - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)