На Хмельниччині, в Кам’янці-Подільському, де сьогодні відбувалося повторне голосування за міського голову, правоохоронці через начебто позитивний тест на COVID-19 намагалися вивести з приміщення міської ТВК членкиню цієї комісії. Сама ж представниця ТВК наполягала, що не хвора. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Після завершення голосування в приміщення Кам’янець-Подільської міської ТВК зайшла група правоохоронців, які хотіли вивести з приміщення членкиню ТВК Валентину Магілат. Причиною стало те, що в жінки начебто позитивний тест на COVID-19, тож вона наражає на небезпеку інших членів комісії.

https://youtu.be/kjr6Kpvs43s

Сама ж Валентина Магілат заперечила інформацію про свою хворобу і зазначила, що жодної довідки у поліцейських бути не може, а також зазначила, що такі їхні дії – спроба зірвати вибори. Інші члени ТВК звинуватили правоохоронців у тому, що вони на 20 хвилин зірвали засідання комісії й попросили їх залишити приміщення. Відтак поліцейські пішли з ТВК.

https://youtu.be/qlZu52bI95U

Відповідно до частини 1 статті 157 Кримінального кодексу України перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, - карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.