У конверті, вкинутому до поштової скриньки, міститься 3 медичні маски та листівка з подякою за підтримку від кандидата на посаду Полтавського міського голови Олександра Мамая.

На листівці, вкладеній у конверт, написано (стилістика збережена): «Щиро дякую вам за підтримку мене як кандидата на голову Полтавської ОТГ у першому турі. Попереду — другий тур виборів, який буде нелегким. Тому саме ваш голос є вирішальним для міста. Переконаний, перемога за нами. Тільки разом ми досягнемо успіхів. З повагою Олександр Мамай».

На титульній сторінці листівки також міститься нагадування: «Другий тур виборів 22.11.2020 р. Дякую вам за підтримку». Також у конверті містяться 3 медичні маски. В аптечних мережах та супермаркетах такі вироби можна придбати за ціною від 2,5 грн за штуку, на торговельних майданчиках — від 90 коп.

Начальник відділу комунікацій Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв нагадує: «Згідно з ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України, надання виборцям неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. Примітка у цій же статті роз’яснює, що під неправомірною вигодою слід розуміти товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян».

До слова, експерти Громадянської мережі ОПОРА підготували детальний текстовий експлейнер по всіх дотичних нормах законодавства, аби детально розібратися, що таке підкуп виборців та які дії в разі його виявлення.

Нагадаємо, ще до реєстрації у якості кандидата, наприкінці вересня, Олександр Мамай проводив дитячий конкурс з подарунками. За його умовами діти мали приносити малюнки до партійного офісу політика. При цьому вказавши на звороті власне П. І. Б., вік та назву навчального закладу, а також мати при собі паспорт одного з батьків. За участь дітлахи отримували канцелярське приладдя у пакеті з написом «Олександр Мамай за майбутнє».

До того, у серпні, представники Олександра Мамая роздавали набори першокласника. Теж у брендованих пакетах.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області
тел.: +380669973820
e-mail: donchenko.poltava@gmail.com 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.