У Новогродівці, де вийшла плутанина бюлетенів між виборчими округами, отримано оновлену інформацію та роз’яснення голови комісії.

За словами голови Новогродівської ТВК згідно зі статтею 250 Виборчого Кодексу і Постанови ЦВК №366 підстав вважати бюлетень по кандидатам у депутати до місцевої ради недійсним не має. 

Голова комісії також зазначила, що виборчі дільниці продовжили працювати у звичайному режимі, проводити підрахунок голосів по кількості відміток за кожну партію як суб’єкта подання і учасника виборчого процесу. Підрахунок депутатів відбудеться згідно єдиного партійного списку, наданого у складі документації на вибори депутатів місцевих рад. Ні ТВК, ні ДВК не мають згідно з Виборчим Кодексом права своєю постановою відмінити чи признати бюлетені недійсними. Тільки Центральна виборча комісія, як керівний орган виборів в Україні, має за скаргами кандидатів, які не увійшли до партійних списків по своїм округам прийняти Постанову про призначення повторних виборів по цих виборчи округах. 

Раніше ОПОРА повідомляла, що під стінами Новогродівської ТВК виборці зібралися на мітинг.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

тел.:+380(50)544 29 56

email: borovska.opora@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)