14 жовтня у місті Южноукраїнськ, біля Будинку культури «Енергетик», спостерігач ОПОРИ помітив намети з логотипом партії «Пропозиція». Від місцевих мешканців стало відомо, що волонтери роздавали еко-торби з логотипом партії, в яких, зокрема, були портативні зарядні пристрої та будівельні рулетки. ОПОРА звернулась до поліції.

За словами мешканців міста, у наметах роздавали кульки, солодощі дітям, там також можна було отримати еко-сумки з подарунками. Цей факт описує й місцеве онлайн-видання «Южка.city»: «На площі розмістилися чотири агітаційні партійні намети. Люди з цікавістю підходили, розмовляли з агітаторами. Всі бажаючі отримували еко-торбинку з агітаційними матеріалами та подарунками з символікою (блокнот, ручка, рулетка для будівельних робіт та павер-банк). Пенсіонери брали ще й захисні маски собі про запас».

Один із мешканців показав спостерігачу вміст такої еко-торби. В ній знаходились портативний зарядний пристрій на 2600 Mah, будівельна рулетка, блокнот, кулькова ручка, маски та буклети з фотографіям кандидатів. Усі речі  та сама сумка містили логотип партії «Пропозиція». Кандидати, зображені на буклетах, були зареєстровані відповідно до постанови №16 від 23 вересня 2020 року Южноукраїнської міської ТВК «Про реєстрацію кандидатів в депутати до Южноукраїнської міської ради Вознесенського району Миколаївської області на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року від Миколаївської обласної організації політичної партії «Пропозиція».

Представник місцевої команди партії «Пропозиція» Віталій Коломієць у коментарі ОПОРІ зазначив наступне: «Там така флешка-павербанк, вона коштує десь 20 гривень, найдешевша, те що, зазначено в Кодексі, було прийнято до уваги.  Важко сказати, скільки коштує павербанк, я не можу досі відповісти, думаю, оптова ціна не досить велика. Я не відхрещуюсь від того, що може більше на пару гривень. Мета була така, щоб зробити в допустимих межах».

15 жовтня спостерігач ОПОРИ подав заяву до поліції з проханням перевірити вищеописані факти, оскільки вони можуть мати ознаки порушення частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України, відповідно до якого забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших - матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)