Спостерігач ОПОРИ зафіксував дописи на Facebook-сторінці кандидата в депутати Миколаївської міської ради від місцевого осередку партії «Слуга народу» Сергія Ковалькова, в яких він розповідає про передачу дихальних масок, встановлення лавок та дошок для оголошень, на яких вказане його прізвище і назва партії. Для перевірки наявності ознак порушення виборчого законодавства у виявлених фактах спостерігач звернувся до поліції.

Так, 12 жовтня кандидат опублікував допис про те, що він передав міській лікарні №1, де лікуються хворі від коронавірусу, дихальні маски. «Я не зміг залишитися осторонь, адже всі ми люди і повинні допомагати один одному», − написав кандидат.

А 11 жовтня Сергій Ковальков опублікував інформацію про встановлення у дворах на окрузі № 7 у Центральному районі Миколаєва, де він балотується, лавочок та  дошок для оголошень. У коментарі під цим дописом кандидат уточнив, що мова йде про сім лавок та більше 40 дошок. «Днями з друзями встановили лавочки у дворах, щоб жителі могли ввечері відпочити біля будинку і зробили дошки для оголошень, щоб двері і стіни парадних не забруднювали клеєм», − повідомив кандидат на своїй сторінці в соцмережі. Варто зауважити, що на жовтих дошках оголошень внизу є напис зеленого кольору «Ковальков С.А. Слуга народу».

Спроби спостерігача ОПОРИ отримати коментар у кандидата з приводу його благодійності виявилися марними: на особисті повідомлення в Facebook Cергій Ковальков не відповів, як і не відповів на коментар спостерігача ОПОРИ під публікацією про передачу дихальних масок. Номер телефону кандидата знайти не вдалося.

Слід наголосити, що Сергій Ковальков 24 вересня зареєстрований Миколаївською міською ТВК кандидатом у депутати міської ради від місцевого осередку партії «Слуга народу»  в єдиному виборчому списку під номером 28, в територіальному списку під номером 2.

Для перевірки виявлених фактів на наявність в них ознак порушення частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України, спостерігач ОПОРИ 13 жовтня звернуся з заявою до поліції.

Відповідно до частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України  забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Експерти ОПОРИ підготували детальне пояснення про підкуп, відповідальність сторін та алгоритм дій виборця, кандидата та поліції.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області

тел.: +380634171339

email: slikdima@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)