30 вересня Уманська міська ТВК зареєструвала кандидатом на посаду міського голови Умані чинного мера Олександра Цебрія (партія "Пропозиція"). Раніше ТВК відмовила йому в реєстрації через неточності у поданих документах.

Черкаська обласна організація політичної партії «Пропозиція» направила з цього приводу скаргу до ЦВК із проханням скасувати постанову про відмову реєстрації і визнати протиправною бездіяльність Уманської міської ТВК щодо неповідомлення про виявлені недоліки. Окрім того представники партії та кандидата організували акцію протесту під стінами ЦВК.

Центральна виборча комісія своєю постановою №316 від 29 вересня відмовила у задоволенні скарги у частині визнання протиправною бездіяльність Уманської міської ТВК. Проте з власної ініціативи розглянула викладені у скарзі факти і виявила порушення у постанові Уманської міської ТВК про відмову у реєстрації Олександра Цебрія, скасувала її та зобов‘язала міську комісію 30 вересня до 21:00 повторно розглянути документи кандидата.

30 вересня на засіданні, яке розпочалось близько 18:00 Уманська міська ТВК одноголосно прийняла рішення про реєстрацію кандидата.

Нагадаємо, 23 вересня Уманська міська ТВК зареєструвала кандидатами на посаду міського голови двох повних тезок чинного мера.

За коментарями звертайтесь:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.