Буштинська селищна територіальна виборча комісія не одразу зареєструвала кандидата в депутати від партії «За майбутнє» через те, що він нібито є чинним членом та очільником сільського осередку партії ВО «Батьківщина». Таку інформацію комісії зазначили представники «Батьківщини», однак сам кандидат – Василь Патрус свою партійність заперечував. Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, зрештою Буштинська ТВК кандидата зареєструвала.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, 26 вересня Буштинська селищна територіальна виборча комісія спершу не реєструвала кандидата в депутати від партії «За майбутнє» Василя Патруса у зв’язку з тим, що він нібито є членом іншої політичної партії – ВО «Батьківщина». Інформацію про те, що він є членом політсили ВО «Батьківщина» та навіть більше – очолює сільський осередок партії, на засіданні комісії зазначали представники «Батьківщини».

Однак сам Василь Патрус своє членство у будь-яких політичних партіях заперечував та запевняв, що безпартійний. Натомість представники «Батьківщини» звинувачували кандидата у брехні та у наданні неправдивих даних про безпартійність.

«Вони стверджували, що я є членом партії ВО «Батьківщина», але я ніколи не вступав в ту партію і ніколи не був її членом. Допомагав на виборах, бо просили. Але потім у нас виникли розбіжності у поглядах, тому я припинив співпрацювати з ними. Але вони твердять те, що я був членом партії. Словом, без мене – мене одружили. У них є інформація, що я очолював сільський осередок. Вони собі надумали таку інформацію. Так, я їм допомагав, але в партію не вступав. Я казав, щоб принесли копію партійного квитка, або ж заяви на вступ у партію. Наразі висуваюся від партії «За майбутнє» і комісія мене вже зареєструвала. Спочатку були непорозуміння, але вже проблема вирішилися», - пояснив кандидат в депутати Василь Патрус.

У партії ВО «Батьківщина» комунікаційниці ОПОРИ пояснили, що спершу Василь Патрус збирався балотуватися саме від їхньої політсили.

«Ще два тижні тому ця людина – Василь Патрус був у наших списках на подання до Буштинської селищної ради по Тереблянському округу. Ми мали всі його документи, але ще потрібно було дописати заяву, але він не виходив на зв’язок. Вже пізніше ми дізналися, що він подав заяву від партії «За майбутнє». Ми дали запит в Управління юстиції і отримали відповідь, що ця людина – Василь Патрус, є членом партії ВО «Батьківщина» та є головою партійного осередку в селі Теребля. Ми надали комісії оригінал документу, який це підтверджує. На нашу думку, він обманув комісію, коли реєструвався від партії «За майбутнє» та стверджував, що є безпартійним. Але голосів комісії, аби його виключити зі списку – не вистачило. Ми хотіли, аби його виключили зі списку, бо він обманув і комісію, і нас. Але ми на цьому зупинятися не будемо. Зараз вивчаємо ситуацію, беремо протокол цієї комісії, будемо слати листа у ЦВК, в якому надамо оригінал листа, який нам надійшов із управління юстиції. Ми це питання просто так не залишимо», - пояснив у коментарі  комунікаційниці ОПОРИ голова Тячівської районної партійної організації ВО «Батьківщина» Петро Голубка.

Крім цього, за інформацією ОПОРИ, кандидата на міського голову Тячева від партії ВО «Батьківщина» не зареєстрували через помилки у документах. Як повідомив комунікаційниці ОПОРИ представник партії ВО «Батьківщина» Іван Токар, цей випадок трапився через технічну помилку.

За інформацією спостерігачки ОПОРИ, в Ужгороді Маріанна Собран - кандидатка в депутати міської ради від партії «Об’єднання «Самопоміч» 28 вересня відмовилася від намірів балотуватися. Із відповідною заявою вона звернулася до Ужгородської ТВК, яка розглянула звернення та прийняла рішення підтримати його.

Згідно із календарним планом, останній день, коли кандидати можуть добровільно відкликати свої кандидатури і не брати участь у перегонах - 5 жовтня.

Згідно з частиною 7 статті 229 Виборчого Кодексу cільська, селищна, міська виборча комісія не пізніш як на п'ятий день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або заяви про самовисування та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію відповідного кандидата або про відмову в його реєстрації.

Відповідно до частини 8 статті 227 Виборчого кодексу України у разі реєстрації кандидатів у депутати представнику організації партії у територіальній виборчій комісії разом з копією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати у триденний строк з дня його прийняття видаються посвідчення кандидатів у депутати за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Рішення про реєстрацію кандидатів у депутати в триденний строк з дня його прийняття розміщується відповідною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті (за наявності), веб-сайтах відповідних місцевих рад (за наявності) або в інший визначений цими комісіями спосіб та/або на стенді офіційних матеріалів комісії. Відомості про реєстрацію кандидатів у депутати в єдиному виборчому окрузі із зазначенням суб’єкта висування, порядкового номера кандидата, прізвища, власного імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про громадянство, освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання, наявність (відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, номера територіального виборчого округу, до якого віднесено кандидата, та порядкового номера кандидата у відповідному територіальному виборчому списку кожного кандидата в депутати (крім першого кандидата) передаються для оприлюднення на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)