У Вінницькій області спостерігачі ОПОРИ фіксують білборди без вихідних даних із назвами чи символікою організацій політичних партій, які стали  суб’єктами виборчого процесу, оскільки провели місцеві конференції стосовно висунення кандидатів на місцеві вибори. З приводу цих фактів ОПОРА звернулася до поліції.

Так, 23 вересня спостерігачка ОПОРИ звернулася до поліції з приводу розміщених у Гайсинському районі білбордів політичних сил «За майбутнє», «Європейська солідарність», «Українська стратегія Гройсмана» та «Перемога Пальчевського». Оскільки ці політичні сили провели конференції стосовно висунення кандидатів на місцеві вибори в період із 16 по 20 вересня, вони вважаються суб’єктами виборчого процесу.

Станом на 23 вересня білборд із символікою партії «За майбутнє» та написом: «Щоб господарем, не слугою перед світом стати. За майбутнє» був розміщений у селі Куна Гайсинського району на вулиці Маєвського.

Білборди політсили «Європейська солідарність» спостерігач ОПОРИ зафіксував у місті Гайсин, зокрема, на вулиці 1 Травня, також сіті-лайти біля зупинок громадського транспорту.

Білборди із символікою політсили «Українська стратегія Гройсмана» зафіксовано у місті Гайсин на вулиці 1 Травня, а також у селах Мар’янівка (вулиця Героїв Майдану) і Куна (вулиця Маєвського) Гайсинського району.

Також, за інформацією спостерігачки ОПОРИ, білборди без вихідних даних політичної партії «Перемога Пальчевського» розміщені у селах Мар’янівка і Куна Гайсинського району.

 

Крім того, 24 вересня спостерігач ОПОРИ звернувся до поліції з приводу розміщених у місті Хмільник білбордів політичних сил «Європейська солідарність», «Українська стратегія Гройсмана» та «Перемога Пальчевського».

Білборд політсили «Європейська солідарність» розміщений на вулиці Котляревського, «Українська стратегія Гройсмана» - на вулиці Богуна, а «Перемога Пальчевського» - на вулиці Пушкіна.

ОПОРА наголошує, що організації партій, які висунули своїх кандидатів на місцевих виборах, повинні утриматися від ведення агітації до реєстрації їхніх кандидатів відповідними територіальними виборчими комісіями, але правову оцінку зазначених дій політичних сил можуть зробити правоохоронні органи та суди.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 22 Виборчого кодексу України, суб’єктом виборчого процесу відповідних виборів є: партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах.

Відповідно до частини 1 статті 52 Виборчого кодексу, передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування. Згідно з частиною 3 статті 52 Виборчого кодексу передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

Відповідно до статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, проведення передвиборної агітації, агітації з референдуму особою, участь якої в агітації заборонена законом, проведення агітації поза строками, встановленими законом, чи в місцях, що заборонені законом, проведення агітації у формах та засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення агітації, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, статтями 212-9212-13 та 212-14 цього Кодексу, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області

тел.: +380636286785

email:v.nataliia@gmail.com

Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області

тел.: +38 0977052366

email: halyna.seheda@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)