Чернівецька обласна партійна організація  “Рідне місто” 21 вересня анонсувала  проведення конференції, яка мала відбутися 23 вересня о 10:00, при цьому, не вказала місця її проведення. Проте, 23 вересня на цьому ж сайті дату проведення конференції було змінено на 24 вересня. Місцем проведення визначено місто Чернівці. Жодної інформації про те, що конференція таки відбулася, ОПОРОЮ не зафіксовано.

21 вересня на сайті партії “Рідне місто” був опублікований анонс щодо проведення конференції  з метою висування кандидатів у депутати до місцевих рад та очільники міст, селищ і сіл Чернівецької області. Конференція  мала відбутися 23 вересня о 10:00. Точної адреси заходу вказано не було.

23 вересня о 10:00 голова Чернівецької міської ТВК у коментарі спостерігачеві ОПОРИ зазначила про те, що представники “Рідного міста” не повідомили територіальну виборчу комісію про проведення конференції.

23 вересня о 10:00 спостерігачі ОПОРИ знову звернулися до міської ТВК. На той час до комісії вже надійшло повідомлення про конференцію від “Рідного міста”. Згідно із записом у журналі,  представники “Рідного міста” повідомили міську ТВК про дату проведення конференції - 23 вересня, 10:00, із вказаною адресою: м. Чернівці, вул. Університетська 50.

При цьому, дату проведення конференції на сайті “Рідного міста” змінено з 21 вересня на 24 вересня, 10:00. Проте точної адреси  проведення заходу знову не вказано.

Спостерігач ОПОРИ перетелефонував за номером для акредитації ЗМІ, який зазначений в анонсі. Але коментаря щодо того, чому дату анонсу змінено, так і не отримав - за цим номером телефону відмовилися прокоментувати ситуацію. 

Зауважимо, що жодної інформації про те, що конференція відбулася 24 вересня о 10:00 ОПОРА не зафіксувала. Чинний депутат  Чернівецької міської від “Рідного міста” та ймовірний кандидат на посаду міського голови Віталій Михайлішин на запитання спостерігачки ОПОРИ, чи була проведена конференція, відповів: “Звичайно, все є, все зроблено”.

25 вересня стало відомо, що Віталій Михайлішин висувається в мери Чернівців від політичної сили “Команда Михайлішина”.

Відповідно до ч. 2-4 статті 218 Виборчого кодексу України про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів, конференції. Повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції організації партії з метою висування кандидатів у депутати, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, не пізніш як за п’ять днів до дня проведення зборів, конференції розміщується на офіційному веб-сайті організації партії, а у разі його відсутності - на офіційному веб-сайті партії. Про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє також засоби масової інформації. Порядок акредитації представників засобів масової інформації на таких зборах, конференції визначає організатор заходу.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Старик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Чернівецькій області
тел.: +380932319531
Анна Ноголь, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380978653860

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)