19 жовтня по вулиці Південно-Кільцевій поблизу будинку, 5В спостерігач ОПОРИ поспілкувався із агітаторами кандидата Віталія Михайлішина (201 виборчий округ, Партія регіонів). Агітатори зокрема розказали й про прямий підкуп виборців готівкою та продуктовими пакетами. Розмова зафіксована на відео

Того ж дня близько 19.00 спостерігач ОПОРИ був свідком того, як до багатоповерхівки за адресою вул. Південно-Кільцева 11А прибула група з 4-х людей, двоє з них були представниками ветеранської організації. Вони розносили по квартирах пакунки з продуктами та говорили, що допомогу їм в здійсненні цього надав Віталій Михайлішин.

Віталій Михайлішин прокоментував спостерігачу ОПОРИ цю інформацію так: «Це провокація, я не маю до цього ніякого відношення. Усе, що я роблю - роблю відкрито». Віталій Михайлішин також не вважає, що це масштабна провокація: «Думаю, провокатори обрали, наприклад, 5 точок в різних кінцях міста, щоб це здавалося масовим».

ОПОРА закликає виборців не продавати свої голоси. А людей, які здійснюють прямий підкуп виборців, припинити чинити кримінальний злочин.

За коментарями звертайтесь:
Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.