До Громадянської мережі ОПОРА звернулися представники Дрогобицького окружного виборчого штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина» з повідомленням про розповсюдження на території 121 виборчого округу фальшивої газети з логотипом їхньої політичної сили

Представники штабу виявили двосторонній друкований листок форматом А-3 з тими ж вихідними даними, що і розміщені у Всеукраїнському партійному виданні. Зокрема: замовник – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», установа, яка здійснила друк – ТОВ «Український центр поліграфії та реклами», особа, відповідальна за випуск – Оробець Л.Ю, тираж 300 000 прим., навіть номер замовлення – 28.09.2012.

Справжній примірник друкованого агітаційного матеріалу Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» (з тим же номером замовлення) складається з чотирьох сторінок. Фальшивий примірник складається з двох сторінок, половина першої шпальти та повністю друга шпальта ідентичні з оригіналом. У фальшивці розміщено статтю наклепницького змісту проти узгодженого кандидата від «Батьківщини» та «Свободи» у Дрогобицькому окрузі Романа Ілика.

Невідомі особи розкладають фальшиву агітпродукцію у поштові скриньки, розвозять по сільських магазинах. 16 жовтня працівники Дрогобицького районного штабу ВО «Батьківщина» виявили фальшиву агітпродукцію у продуктовому магазині в селі Лішня. Фальшива друкована продукція була вкладена в офіційну газету Всеукраїнського об’єднання «Свобода». Також у газеті партії «Свобода» було вкладено друкований агітаційний матеріал кандидата-самовисуванця у 121 округу Михайла Задорожного. Сам магазин, за словами продавця, також належить пану Задорожному.

Фальшива газета

Фото надане прес-службою штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина».

Детальніше:
Андрій Дутчак,
Координатор спостереження за парламентськими виборами у Львівській області
063 628 68 44
 
Додатково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.