Принаймні п’ять благодійних фондів останнім часом суттєво активізували свою роботу на Тернопільщині (при цьому, частина з них взагалі лише з’явилися). За кожним з фондів стоїть (є засновником, керівником, головним фінансовим донором) потенційний кандидат-мажоритарник або політична партія: “Галичина-Волинь” (Володимир Клименко, 164-ий округ з центром у Збаражі), “Мрії збуваються” (“УДАР”), “Подоляни” (Василь Чубак, 167-Чортків), “Покрова” (Іван Чайківський, 165-Зборів), “Центр милосердя” (Володимир Бедриківський, 167-Чортків).

Ці та інші кандидати й партії лише впродовж останнього місяця-двох на Тернопільщині дарували: гроші, солодощі, продуктові набори, обладнання для лікарень, пральні машини, порохотяги, телевізори, телетюнери, іграшки, зібрання книг, збірки фільмів, ікони, копії релігійних рукописів, туристичне спорядження і спортивний інвентар, комплекти футбольної форми, квитки на ігри Чемпіонату Європи з футболу, шкарпетки; фінансували: облаштування могил, ремонти церков, реконструкцію доріг, відпочинок дітей на морі, проведення фестивалів, конкурсів, змагань, театральних вистав; пригощали квасом. 

За коментарями звертайтесь:
Святослав Липовецький
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Тернопільській області
097 548 3408
Любомир Крупницький
прес-секретар кампанії громадського спостереження
096 667 35 73

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.