Кожен народний депутат зобов’язаний не тільки працювати в парламенті, а й підтримувати зв’язок із своїми виборцями. Як звернутися до депутата та які проблеми він допоможе вирішити? ОПОРА підготувала буклет «Нардеп для громади», який дасть відповіді на ці та інші актуальні запитання.

Для того, щоб співпраця парламентаря і виборців була продуктивною, громадяни повинні бути обізнані щодо повноважень і ролі народного депутата, сфер його впливу та відповідальності, а також існуючих інструментів взаємодії «виборець – депутат».

Важливо зазначити, що права і обов’язки парламентаря чітко визначені законодавством. Депутат не уповноважений виділяти гроші чи іншу матеріальну допомогу, оскаржувати судові рішення, призначати виплати та надавати пільги, вирішувати побутові проблеми чи приватні суперечки.  Однак часто трапляються ситуації, коли люди звертаються до нардепа саме з такими проблемами.

Якщо ж вирішення Вашого питання перебуває у сфері компетенції чи впливу обранця до нього потрібно сміливо звертатися, адже саме він – представник народу у парламенті, його очі, голос і вуха.

Як можна звернутися до депутата? Існує кілька способів: записатися на прийом до парламентаря чи його помічників і вже безпосередньо там висловити своє звернення або ж у телефонному режимі чи написати депутату (на офіційну пошту або у соцмережах). Де взяти контакти? Громадянська мережа ОПОРА уже зібрала для Вас основні дані народних депутатів від Закарпаття у інформаційному буклеті і подає їх також і тут:*

Виборчий округ

Прізвище, ім’я та по батькові депутата

Адреса приймальні

Телефон

Адреса електронної пошти

68

Горват Роберт Іванович

м. Ужгород,
пл. Ш. Петефі, 14, 4-й поверх

+38 066 350 97 79

Gorvat@rada.gov.ua

69

Балога Віктор Іванович

м.   Мукачево,
вул. Пушкіна, 2, кабінет № 47

(приміщення Мукачівського міськвиконкому)

+38(044) 255-44-81

 

vbaloha@rada.gov.ua

 

70

Лаба Михайло Михайлович

м. Свалява, вул. Головна, 1

+38(044) 255-43-91

 

laba@rada.gov.ua

 

71

Лунченко Валерій Валерійович

м.Хуст, вул. Воєводи Петенька, 5 (ІІ поверх)

+380678794386,    +380733332321

 

gp.lunchenko@ukr.net

 

72

Петьовка Василь Васильович


м. Рахів, вул. Миру, 48, другий поверх, каб. 16, 20.

м. Тячів, вул. Незалежності, буд. 19А/2, приміщення 3

+38(044) 255-38-69


petiovka@rada.gov.ua

 

73

Поляк Владіслав Миколайович

м.Виноградів,
вул. Миру 51

+380994640024


poliak@rada.gov.ua

Зауважимо, що Вам необхідно усвідомлювати, як обранець може реагувати на Ваші проблеми. Окрім обов’язкової відповіді на Ваше звернення, депутат може вчиняти такі дії:

  • подавати запити і звернення до органів державної влади, керівників підприємств, організацій чи установ і вимагати відповіді на них;
  • розробляти і голосувати за нові закони, вносити зміни до чинного законодавства;
  • брати участь у роботі сесій місцевих рад з правом дорадчого голосу;
  • вимагати перевірки діяльності підприємств, установ чи організацій; мати безперешкодний доступ до органів влади, підприємств, установ чи організацій;
  • вимагати негайного припинення порушень прав та інтересів громадян.

Сподіваємося, що наш інформаційний буклет, де зібрана достатня і корисна інформація про співпрацю з депутатами стане для Вас хорошим путівником і порадником.

За коментарями звертайтеся:

Святослав Бабіля,

Координатор проєкту «Депутат від А до Я» у  Закарпатській області

тел. 0501002469