Дільнична виборча комісія села Нижбірок Гусятинського району Тернопільської області могла б «втерти носа» багатьом ілюзіоністам. А фокусу з сейфом та містичними зникненнями і появами виборчих бюлетенів на ранковому засіданні міг би позаздрити, я думаю, навіть Девід Коперфілд. У вирі подій був спостерігач ОПОРИ.

Всі члени дільничної виборчої комісії та спостерігачі зібралися вчасно, а дехто навіть трішки раніше, та з нетерпінням чекали на початок шоу «День повторного голосування з чергових виборів Президента» о 7 годині 15 хвилин. Дійство розпочалося ефектною появою мотоблоку перед сільською радою, який транспортував сейф із виборчими бюлетенями. Його супроводжували голова ДВК та правоохоронець.

Далі сейф урочисто внесли у приміщення для голосування. Зняли стрічку, якою він попередньо був опечатаний. На перший погляд, ніщо не віщувало біди. Та коли сейф відкрили, присутні не змогли приховати емоцій через несподіваний поворот у сценарії. ВИБОРЧИХ БЮЛЕТЕНІВ ТАМ НЕ БУЛО!

Тоді один із членів комісії, можливо про себе промовляючи якісь чарівні слова, підійшла до сейфу і торкнулася до його внутрішньої верхньої частини. А тоді у незрозумілий пересічному спостерігачеві, містичний спосіб бюлетені повернулися у місце, де їх чекали з найсильнішим, будьте певні, у світі бажанням.

ВІРТЕ У ЧУДО!

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області