Opora

Якщо Ви хочете знати, як працює міська рада, наскільки активні депутати, хто з депутатів є найбільшим прогульником тощо. Ми підготували коротку інструкцію, як це зробити швидко та без значних часових затрат.

 

Які у вас асоціації зі словом «майське»? Неграмотний переклад із російської? Назва населеного пункту, що дісталася йому з радянської спадщини нашої історії? Село ледь не в кожній області в Україні? І щодо всіх пунктів будете праві. Але саме зараз давайте згадаємо село Майське Синельниківського району Дніпропетровської області.

 

Уже восени цього року офіційно розпочнеться виборча кампанія президентських виборів – 2019, яка плавно переросте у передвиборчу кампанію парламентських виборів – 2019 та місцевих у 2020 році. Але як часто українське суспільство обертається назад та згадує виборчі процеси попередніх років? Чи дійсно у цих питаннях нас можна назвати суспільством із синдромом “золотої рибки”, пам’ять якої сягає щонайбільше кількох місяців?

 

Чи дійсно в сучасних суспільствах є запит на зміну підходів до інституту виборів або корекцію традиційних форм голосування? Відповідь не є однозначною. З одного боку, кількість випадків застосування технологій на виборах зростає, а саме суспільство постійно змінюється. З іншого, найбільш технологічно розвинені країни світу зберігають традиційні підходи до проведення виборів, ставлячись з обережністю до технологічних амбіцій.

 

4 березня відбулись вибори у Італії у обидві палати парламенту країни – Палату депутатів та Сенат. Перебування представниці Громадянської мережа ОПОРА Лесі Мартиненко співпало з виборчою кампанією до італійського парламенту, тож вона "рефлекторно" спостерігала за її перебігом.

 

Минулого року ОПОРА спостерігала за виборами в громадах і збирала протоколи з виборів міських/сільських голів.  З 202 громад ми зібрали протоколи із 140 і ось минулих вихідних оцифрували. Ще до того, як перейти до їх аналізу, логічних перевірок та всього іншого, ось вам кілька, можна сказати, візуальних знахідок. 

 

На руках квиток на громадський транспорт на 72 години, акредитація від Český statistický úřad, перелік виборчих дільниць в Zbraslav та Radotín, переклад на англійську місцевого закону про вибори до Чеського парламенту. Позаду декілька днів зустрічей з місцевими активістами, громадськими діячами, журналістами та навіть політиками. У нашій команді – Наталя з російського «Голосу», перекладач Альона з «Празького майдану» та я, Гриць, з ОПОРИ. Поїхали.  

 

Політично стурбовані українці зараз дуже багато говорять про електронне голосування. Дуже багато говорять про досвіди Естонії, США та інших європейських країн. Думаю, в цьому напрямку варто би було також звернути увагу на інші досвіди, наприклад Росії. 

 

Новий спосіб проводити лінію регресії - жовтим маркером по скріншоту, від балди.

 

коротко про те чи є у Верховній Раді ідеологічна опозиція.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018