Opora
Теги:

Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

26 жовтня в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. Чи зможуть на них голосувати переселенці зі Сходу і як це зробити, пояснили експерт спільної моніторингової кампанії ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області та представник служби Державного реєстру виборців.

За офіційними даними кількість тимчасових переселенців із зони проведення АТО на Сході України складає більше 200 000 осіб. Але більшість експертів вважають, що ця цифра є значно вищою, тому що багато переселенців не реєструються у відповідних державних структурах.

«Переселенці — такі ж громадяни України, як і всі інші, тому за Конституцією вони мають невід’ємне право голосу. Кожен мешканець Сходу, який через бойові дії в своєму місті був вимушений переїхати в інший регіон України, може проголосувати на майбутніх парламентських виборах, скориставшись механізмом тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси», — говорить Сергій Ткаченко, голова правління ДОО «Комітет виборців України».

Що треба зробити переселенцю, щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня:

1. Знайти орган ведення Державного реєстру виборців

Перше, що треба зробити — звернутись за місцем тимчасового проживання до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно). Зазвичай,він знаходиться у державній адміністрації або міській раді. Інформацію про адресу Держреєстру можна знайти в інтернеті, або звернутися до довідки 109. Прийти до установи необхідно особисто разом із паспортом.

2.Написати заяву та надати підтверджуючі документи 

В Держреєстрі потрібно скласти заяву по встановленій формі, в якій пояснити причину тимчасової зміни місця голосування. До заяви необхідно додати документи, які підтверджують ваше мотивування. Це може бути довідка з ЖЕКу, в якій йдеться про те, що ви тимчасово проживаєте за певною адресою, або довідка з соціальної служби, де ви зареєструвалися. У якості таких документів можуть використовуватися проїзні документи, які засвідчать ваші наміри перебувати 26 жовтня в певному населеному пункті.

 

3. Отримати посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування

3. Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців.

За результатами розгляду заяви ви маєте отримати спеціальне посвідчення, яке підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. Обов’язково уточніть у працівників Держреєстру дату та час його отримання. В посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. Орган ведення Державного реєстру внесе вас до списку виборців.

4. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня

В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. Проголосувати переселенці зможуть лише в загальнодержавному окрузі.

«Річ у тому, що позачергові парламентські вибори проводяться за змішаною виборчою системою, згідно якої половина складу Верховної Ради (225 депутатів) обирається за пропорційною системою, а друга половина — за мажоритарною. В першому випадку виборці будуть голосувати за партії, а в другому — за кандидатів-мажоритарників, які висуваються у виборчих округах. За партії переселенці зможуть проголосувати будь-де, а за мажоритарників лише за місцем прописки», — пояснює Сергій Ткаченко.

«Всім переселенцям ми наполегливо рекомендуємо звертатися із заявами до органів ведення Державного реєстру виборців вже зараз! Чим раніше це буде зроблено, тим краще. По-перше, виборців, які бажають проголосувати за місцем тимчасового перебування дуже багато, тому ближче до дня виборів черги будуть суттєво збільшуватися. По-друге, якщо виборці-переселенці отримають посвідчення про тимчасову зміну місця голосування набагато раніше, аніж за п’ять днів до дня виборів, то це значно полегшить роботу працівників органів Держреєстру, які в цей період виконують великий об’єм роботи. Тому не зволікайте, звертайтеся за посвідченнями, і реалізовуйте своє конституційне право на голосування», — заявив Олександр Стельмах, керівник служби розпорядника Державного реєстру виборців.

Про громадське спостереження за виборами
Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».
 
Контактна інформація для преси:
Олександр Іванов
Прес-секретар кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області
(050) 569-23-05; (062) 213-02-56
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

zhytlo grey

 digest gray

library grey

rada4you g

Статті/блоги

Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2017