22 квітня 2019 року о 12.00 в арт-просторі «Гнатюк Арт Центр» (вул. Велика Бердичівська, 20, 3-й поверх) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА «Другий тур президентських виборів на Житомирщині: результати паралельного підрахунку голосів та зафіксовані інциденти».

Представники  ОПОРИ  розкажуть про те, як пройшло повторне голосування 21 квітня у Житомирській області, чи були зафіксовані порушення виборчого законодавства, а також оприлюднять результати паралельного підрахунку голосів, проведеного спостерігачами ОПРОРИ. До заходу долучиться начальник Головного управління Національної поліції у Житомирській області В’ячеслав Печененко, який розповість про роботу правоохоронців у день голосування, кількість викликів та заяв про порушення.

Спікери:

  • Тарас Чмут, координатор Громадянської мережі ОПОРА в Житомирській області;
  • В’ячеслав Печененко, начальник ГУНП в Житомирській області.

До участі запрошуються журналісти, представники громадських і політичних організацій та інші зацікавлені особи.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64
 
Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області
тел.: +38097-168-37-10