У понеділок, 22 квітня, об 11:00 у Сумах представники Громадянської мережі ОПОРА проведуть прес-конференцію «Перші підсумки повторного голосування на Сумщині». До участі запрошені представники керівництва ГУНП у Сумській області. Захід відбудеться у Сумському прес-клубі (м. Суми, Покровська площа, 13).

Під час прес-конференції представники ОПОРИ презентують результати паралельного підрахунку голосів, розкажуть про результати спостереження за виборчою кампанією кандидатів, які вийшли до другого туру, та зафіксовані порушення у день повторного голосування у межах Сумської області.

Спікери:

  • Ірина Стегній – координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області;
  • Володимир Бабич – заступник начальника ГУНП в Сумській області;
  • Валентина Волік – громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Ірина Стегній,
координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області
тел.:+380636899209